Liturgia Słowa

Świadectwa rekolektantów

 ŚWIADECTWO UCZESTNIKA

     "Kościół moim domem", to hasło tegorocznych rekolekcji w WSD w Legnicy. W tym spotkaniu brali udział uczniowie z gimnazjum, ale zdarzali się również starsi. Większość młodych, którzy na tym spotkaniu byli, bierze czynny udział w życiu Kościoła przez to, że są ministrantami, lektorami i ceremoniarzami czy udzielają się w scholi.

     Powinniśmy więc wiedzieć takie rzeczy, przecież w Kościele jesteśmy o wiele częściej niż inni i jak powiedział mi pewien ksiądz: "Spośród około 100 tyś. Chłopców w naszej diecezji Pan Bóg wybrał właśnie Ciebie!" To odnosi się raczej do wszystkich ministrantów. Całe rekolekcje, a nawet miejsce w którym się odbywają, odpowiadają w jakimś sensie na hasło roku liturgicznego, który teraz przeżywamy. Podczas całego spotkania mieszkamy mniej więcej 3o metrów od Kaplicy, a seminarium traktujemy jak dom, gdzie przez te trzy dni mieszkamy. To miejsce jest dla nas jak dom i właśnie nim jest!!!

Mateusz

 

 

ŚWIADECTWO Przemka

Okres rekolekcji w Wyższym Seminarium Duchownym był dla mnie czasem, w którym miałem możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Adoracja Najświętszego Sakramentu była okazją do refleksji, a nabożeństwa pozwoliły mi odnaleźć Pana i sens służenia Mu. Klerycy i księża wykładowcy starali się, aby atmosfera panująca w Seminarium była zbliżona do tej, która panuje w naszych domach. Mieliśmy czas na zawiązanie nowych znajomości i odświeżenie starych, była również okazja do rozmów na nurtujące nas tematy, które mogliśmy podjąć z księżmi i klerykami. Mogłem się przekonać, że najlepszą komórką dla chrześcijan jest Biblia.

 

 

ŚWIADECTWO Rafała

Nasze rekolekcje dobiegają końca. Był to dla mnie niewątpliwie ważny czas. W domu WSD jestem po raz trzeci. W tym roku zdaję maturę i przyjeżdżając tutaj chciałem sobie do końca odpowiedzieć na pytanie: " Czy Ty Panie, powołujesz mnie do życia w kapłaństwie?" Wydaje mi się, że przez te rekolekcje odpowiedziałem sobie na to pytanie. Odbywało się to przez teksty Liturgii godzin, konferencje i sakrament pokuty, który w tym miejscu ma szczególne znaczenie. Ojcowie duchowni bardzo dobrze potrafią wskazać drogę poprawy naszego życia. Po raz kolejny zauważyłem, że moje życie z Bogiem jest lepsze niż tylko dla mnie ale też mojej rodziny i znajomych Pobyt w Seminarium był też dla mnie czasem wyciszenia. Myślę, że jest to bardzo ważne w dzisiejszym świecie, kiedy mogłem na te kilka dni wyłączyć telefon i poważnie zastanowić się nad swoim życiem.

 

 

ŚWIADECTWO uczestnika - maturzysty

Rekolekcje te bardzo pozytywnie wpłynęły na mnie, pomogły mi rozeznać drogę mojego powołania. Bardzo mile będę wspominać konferencje, prace w grupach, wspólne modlitwy. Szkoda że trwały tylko trzy dni, ale dziękuję Bogu za ten ogromny dar uczestnictwa w tych świętych dniach skupienia. Bardzo dziękuję przełożonym, klerykom oraz innym uczestnikom za trud przygotowania, miłą atmosferę oraz pomoc w rozeznaniu powołania.

Mam nadzieję, że po tych dniach skupienia wielu młodych usłyszy głos Jezusa: "Pójdź za Mną" i nie będą obawiali się odpowiedzieć na to wezwanie. Ale z pokorą i zaufaniem wypłyną na głębię razem ze Zbawicielem.

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji