Liturgia Słowa

13.05.2019

Święcenia diakonatu 2019

    Kościół legnicki ma nowych diakonów. W minioną sobotę, o godz. 12.00 sprawowana była uroczysta Msza Święta w legnickiej katedrze, podczas której czterej alumni przyjęli święcenia: Karol Diduszko z parafii św. Jacka w Pogorzeliskach, Łukasz Toporek z parafii św. Józefa Robotnika w Ścięgnach, Adam Bogdała z parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze oraz Artur Jaguszczak z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. 

 

    Sakramentu święceń udzielił Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, który  nawiązując w homilii do Liturgii Słowa zaznaczył, że w życiu, aby móc iść za Chrystusem, potrzebne są konkretne decyzje. Taką decyzję i chęć służenia w Kościele jako duchowni wypowiedzieli wobec wspólnoty Kościoła czterej wybrani. W Ewangelii z dnia, Jezus głosił mowę w Kafarnaum. Mówił o Swoim Ciele i Krwi, która daje życie wieczne wierzącym w Niego. W obliczu trudnych do zrozumienia przez adresatów słów, wielu z nich porzuciło Jezusa i Jego naukę. Jezus więc pytał swoich uczniów: „Czy i wy chcecie odejść”? Wobec nauki Jezusa trzeba się opowiedzieć i zdecydować. W życiu osobistym osoby duchownej przestaje liczyć się partykularny interes, ponieważ najważniejszą sprawą jest odtąd służba dla Kościoła i dobro wszystkich wiernych.

 

    Tego dnia w katedrze pw. św.św. Piotra i Pawła obecnych było wielu zaproszonych gości. Wśród nich Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Ksiądz Biskup Stefan Cichy, goście ze wspólnot parafialnych diakonów, księża, siostry zakonne, osoby konsekrowane oraz rodziny, krewni i znajomi nowo wyświęconych diakonów.

K.D.

 

 

Galeria

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji